[email protected]     ·        +90 532 203 50 50
  DİL SEÇİNİZ     ·       BLOG     ·       DUVAR KAĞITLARI     ·       İLETİŞİM

DİL SEÇİN

Paylaşımlarımız

Uzman Dekorasyon Düşünceleri

Evimiz, iş yerimiz, bahçemiz ya da çok fazla zaman geçirdiğimiz herhangi bir yeri nasıl dekore ettiğimiz bizim kişiliğimiz ile ilgi fikir verecektir.  İsterse evimizin bir duvarı, isterse bir odası ya da evimizin tamamı veya bahçemiz için bir düzenleme yapacaksak önce neler yapmak istediğimize genel hatları ile karar vermemiz gerekmektedir ve daha sonran bir profesyonelden yardım almamız sağlıklı olacaktır çünkü kafamızda canlandırdığımız dekorasyon ile hayata geçirilen genellikle birbirine uymamaktadır. Bir yerin dekore edilmesi hayal gücü ile sınırlıdır, elbette yeterli bütçemiz varsa. Dekorasyon için kullanılacak ürünler ve fikirler o kadar geniş bir yelpazedir ki bir uzman yardımı almadan bu işe kalkışmak başta kararsızlık, daha sonra da istenilenin çok dışında bir sonuçla bitebilir.

İyi Araştırın, Yardım Alın

Dekorasyon herkesin kendi zevkini ve kişiliğini yansıtır dedik ama bu tamamen gözü kapalı böyle istiyorum demek değildir, yukarıda söylediğimiz gibi bir profesyonelden yardım almak en doğru yöntem olacaktır, böyle bir imkânımız yoksa iyi bir araştırma yapmamız da, başarılı bir dekorasyon için gereklidir.

Dekorasyon Bir Bütündür

Genellikle kafamızda oluşan düşünce bu masa, perde, aplik, halı, bu lamba vb. evime, odama, iş yerime çok yakışacak, ama alıp geldiğimizde hiç de kafamızdaki düşünce ile örtüşmediğini görürüz, tıpkı yanımızda ya da üzerimizde olmayan bir elbisenin altına uyar düşüncesi ile ayakkabı alıp daha sonra hüsrana uğramak gibi. Böyle sonuçlar ile karşılaşmamak için dekorasyon yapacağımız zaman dekore edilecek yerin tamamını düşünmemiz ve göz önünde bulundurmamız gerekmektedir. Tabi bu her zaman böyle olacak demek değildir, bazen de gözümüzde canlandırdığımız gibi bir sonuç ya da daha iyisiyle karşılaşabiliriz.

Fiziksel Özellikler

Peki dekorasyon için uzman görüşleri neler, genel olarak bahsetmek gerekirse, öncelikle dekore edeceğimizin yerin fiziksel özellikleri çok önemli, (büyük-küçük, pencere-kapı yerleşimi, geometrik yapısı, kullanım alanı vb.)eğer bu noktaya dikkat etmezsek baştan 1-0 yenik başlarız. Basit bir örnek vermek gerekirse, eğer evimiz küçükse daha minimal dekorasyona yönelebiliriz ki 2018 de bu minimal tasarımlar moda.

Işıklandırma

Bence dekorasyonda en önemli unsur ışıklandırmadır, hatalı bir ışıklandırma ne kadar güzel olursa olsun ne kadar emek verilmiş olursa olsun ne para harcanmış olursa olsun bütün dekorasyonu bir anda mahvedecektir. Yine basit bir örnekle yanlış bir ışıklandırma (örnek fazla aydınlatma) kendimizi bir sorgu odasında hissetmemize ya da tam tersi bir ışıklandırma kendimizi uykunun kollarında hissetmemize sebep olabilir.

Rahatlık ve Fonksiyonellik

Dekorasyonda kullanılan bütün her şey, öncelikle fonksiyonel, rahat ve kullanışlı olmalı.  Çok güzel görünüşe sahip bir kanepe ya da koltuk o güzelliği ile ters orantılı olarak aşırı rahatsız olabilir.

Şeytan Ayrıntıda Gizlidir

Dekorasyonda en önemli noktalardan biri de detaylardır, tamamen aynı malzemeler ile dekore edilmiş iki alan düşünecek olursak burada fark yaratacak olan ayrıntıdır daha doğrusu kişiselleştirilmiş ayrıntılardır. Bunu da basit bir örnekle açıklamak gerekirse, bir bankaya gittiniz, sıra numarası alıp beklerken tamamen standart olan müşteri temsilcisi masalarına gözünüz takıldı, güzel dekore edilmiş fakat bir tanesinin masasında değişik bir kağıt tutacağı ya da bir çiçek ya da bir kalemlik hoşunuza gitti veya kendinizden bir parça buldunuz o masada olan bir şeyde orası size daha sıcak gelecektir, tıpkı bazı cafe ya da restoranlara gittiğimizde kendimizi evimizde hissettiğimiz gibi.

Hangi alanı dekore ediyorsak olalım, dekorasyon bir bütündür ve ayrıntılar fark yaratır.

 

BİZ KİMİZ ?

Stylewood, 2003 yılında 6.000 m²′si kapalı olmak üzere 10.000 m² alan üzerinde Türk-Alman ortaklı kurulmuştur. Ayancık Ahşap’ın 80 yıllık deneyimini Finger Joint teknolojisi ile birleştirerek doğal ahşap mobilya üreten markamız, dünyada gelişen trendleri yakından takip ederek kaliteli ve modern ürünler ortaya koymaktadır. Markamız tüm ahşap hammadde ihtiyacını Ayancık fabrikasından karşılamakta; Ayancık’ın en önemli potansiyeli olan doğal ormanlarından Alman tekniğiyle elde edilen ladin, çam ve kayın ağaçlarını kullanmaktadır...

ARA
GİT
YAZ