[email protected]     ·        +90 532 203 50 50
  DİL SEÇİNİZ     ·       BLOG     ·       DUVAR KAĞITLARI     ·       İLETİŞİM

DİL SEÇİN

Paylaşımlarımız

ANTİBAKTERİYEL VE ANTİALERJİK HALİ NEDİR ?

Halılar, yaşam alanlarını daha sıcak ve samimi bir yer haline getirmeye yarayan aynı zamanda da bu alanları dıştan gelen soğuğa karşı koruyan ev dekorasyon ürünlerinden biridir. Özellikle bebek bulunan evler için hayati bir önem taşıyan halılar, çocuğunuz için sıcak bir ortam yaratırken, aynı zamanda da  içinde barındırdığı bakteri ve mikroplarla sağlığını olumsuz yönde etkileyebilir.  Bu nedenle de özellikle bebek odası ve çocuk odasına halı seçerken antibakteriyel ve antialerjik olmasına dikkat etmeniz gerekiyor.

 

Antibakteriyel Halı Nedir?

 

Bakterilerin yaşamını sonlandıran ve üremesini engelleyen ürünlere verilen isim antibakteriyeldir. Bu ürünlerin kullanıldığı her malzeme antibakteriyel özellik kazanmaktadır. Son zamanlarda bilincin artması ve daha sağlıklı ürünlerin üretilmesi ile birlikte, antibakteriyel halılar da daha çok tercih edilebilir olmuştur.

 

Antialerjik Halı Nedir?

 

Antibakteriyel ve antialerjik kavramları birbirinden çok farklı kavramlardır. Antialerjik kelimesi, insanlarda alerjiye sebep olan mikroorganizmaların tamamını engelleyen ve bünyesinde barındırmayan ürünler için kullanılan bir tanımdır. Antialerjik halılar da üzerinde mikroorganizmaları barındırmaz ve süpürme işlemi ile direkt olarak halıdan uzaklaşmasını sağlar.

 

Antialerjik ve Antibakteriyel Halıların Arasında Fark Nedir?

 

Halılarda kullanılan antibakteriyel ve antialerjik tabirleri insanların kafasını karıştıran ve kararsızlığa düşmesine sebep olan kelimelerdir. İnsanlar bu halılar arasındaki farkları anlayamadıkları için bilinçsiz olarak satın alırlar.

Antibakteriyel halılar sonradan bu özelliği kazanmış olan halılardır. Halının üretiminde kullanılan iplik türü herhangi biri olabilir. Bu durum kullanıcılara bir özgürlük tanır. Ancak üzerine dökülen kimyasal ile sağlana antibakteriyel özellikler birkaç yıkama sonrasında ortadan kaybolur. Genellikle 8 yıkama sonrasında halının bu özelliği tamamen ortadan kalkmış olacaktır.

 

 

BİZ KİMİZ ?

Stylewood, 2003 yılında 6.000 m²′si kapalı olmak üzere 10.000 m² alan üzerinde Türk-Alman ortaklı kurulmuştur. Ayancık Ahşap’ın 80 yıllık deneyimini Finger Joint teknolojisi ile birleştirerek doğal ahşap mobilya üreten markamız, dünyada gelişen trendleri yakından takip ederek kaliteli ve modern ürünler ortaya koymaktadır. Markamız tüm ahşap hammadde ihtiyacını Ayancık fabrikasından karşılamakta; Ayancık’ın en önemli potansiyeli olan doğal ormanlarından Alman tekniğiyle elde edilen ladin, çam ve kayın ağaçlarını kullanmaktadır...

ARA
GİT
YAZ