[email protected]     ·        +90 532 203 50 50
  DİL SEÇİNİZ     ·       BLOG     ·       DUVAR KAĞITLARI     ·       İLETİŞİM

DİL SEÇİN

Paylaşımlarımız

KIZ ÇOCUKLARININ ODA DEKORASYONU NASIL OLMALIDIR?

Çocukların odaları tasarlanırken sadece görselliği değil, eşyaların, çocukların gelişimi desteklemesine ve sağlıklarını tehdit etmemesine dikkat edilir. Bebek odaları tasarlanırken ve dekorasyon ürünleriyle birlikte mobilyalar da alınırken sadece anne ve babanın fikirleri önemlidir. Ancak çocuk odası dekore edilirken çocuğun zevk ve tercihlerine de önem verilmelidir. 

Odanın içinde zaman geçirecek, ders çalışacak ve oyun oynayacak olan çocuk; gelişim çağına girdiği zaman içinde bulunmuş olduğu oda; onun tüm hayatının ve özelliğinin saklandığı yer olacaktır. 

 

Çocuk odası seçerken, kız veya erkek fark etmeksizin; renkleri kullanın. Çocuk odalarına herhangi bir cinsiyet yüklemek onlar için ileriki yaşlarında problem yaratabilir. Erkek çocuklarına mavi, kız çocuklarına pembe renklerde oda hazırlamak oldukça yanlıştır. Kızlar da maviyi seveceği gibi erkek çocukları da pembe rengi sevebilirler. 

 

Kız çocuk ya da erkek çocuk odası hazırlarken cinsiyetten çok mobilyaların işlevselliğine bakmanız gerekiyor. Ancak kız çocuklarının da kullanmış olduğu malzemeleri göz ardı etmemek gerekiyor. Toka, süslü eşyalar derken kız çocuklarının malzemelerini seçerken erkek çocuk odasından daha fonksiyonel olmasında fayda var.

 

Çocukların belli zamanlarda ders masalarında ders çalışması gerekir. Ancak unutulmamalıdır ki kız çocukları belli bir yaştan sonra erkek çocuklarından çok daha hızlı bir şekilde gelişmektedir. Bu nedenle de kız çocuğunuz için bir oda dekore ediyorsanız, yükseklik ve alçaklık olarak ayarlanabilen ders masası tercih etmelisiniz.

Diğer bir yandan duvar süsleri veya onun seçmiş olduğu duvar kağıtlarını kullanarak oldukça sıcak ve sevimli bir oda yaratabilirsiniz. 

 

Yatağa gelince de, çocuklar çok hızlı büyüdüğü için küçük yatak tercih etmemelisiniz. Bu hem sizin bütçenizi zorlar hem de sık mobilya değiştirmenize neden olur.


 

BİZ KİMİZ ?

Stylewood, 2003 yılında 6.000 m²′si kapalı olmak üzere 10.000 m² alan üzerinde Türk-Alman ortaklı kurulmuştur. Ayancık Ahşap’ın 80 yıllık deneyimini Finger Joint teknolojisi ile birleştirerek doğal ahşap mobilya üreten markamız, dünyada gelişen trendleri yakından takip ederek kaliteli ve modern ürünler ortaya koymaktadır. Markamız tüm ahşap hammadde ihtiyacını Ayancık fabrikasından karşılamakta; Ayancık’ın en önemli potansiyeli olan doğal ormanlarından Alman tekniğiyle elde edilen ladin, çam ve kayın ağaçlarını kullanmaktadır...

ARA
GİT
YAZ