[email protected]     ·        +90 532 203 50 50
  DİL SEÇİNİZ     ·       BLOG     ·       DUVAR KAĞITLARI     ·       İLETİŞİM

DİL SEÇİN

Paylaşımlarımız

CANA MONTESSORİ ÇOCUK ODASI

Montessori felsefesi ile harmanlanarak oluşturulmuş olan Cana Montessori Çocuk Odası Takımı, Stylewood tarafından sizlere özel olarak hazırlanmaktadır.

 
İlk olarak Cana Montessori Çocuk Odası modelini tanıtmadan önce, montessori felsefesini anlamamız ve çocuklarımızın gelişim eğitimlerinde kullanmamız gerekiyor. Dr. Maria Montessori’nin uzun yıllar boyunca yaptığı incelemeler ve çalışmalar doğrultusunda oluşturulmuş olan Montessori yöntemi ve felsefesi; çocuğun günlük hayatın içerisinde yer almasını, kendi ihtiyaçlarını karşılamasını, sorumluluklarını yerine getirmesini ve kendi kararlarını vermesini amaçlıyor. Yani Montessori yöntemi için, çocuğun hayatının ilk yıllarında bile birey olarak yetiştirilmesi amaçlanıyor. Birey olarak yetişmeye başlayan çocuk, hayatının diğer alanlarında çok daha kaliteli bir birey olarak kendini hayata adapte edebiliyor. 
 
Cana Montessori Yatak Odası’sının Çocuk Gelişimi Üzerinde Etkisi Nelerdir? 
 
Montessori yataklar, sadece bir ahşap iskeleti bulunan; çocuğun yatağa daha rahat girmesini sağlayan bir yatak sistemidir. Montessori yataklar genellikle korumalı oldukları için, çocukların yataktan düşüp de sakatlanması engel olmaktadır.
 
Aynı zamanda da montessori yatak odası modellerinin bir diğer önemi, hayal gücünü geliştirmektedir. Hayal gücü ve aksesuarlar ile bambaşka bir hale gelebilecek olan montessori yatak odaları, hem işlevselliği hem de farklı yapısı ile süslendiği zaman minik arkadaşımızın daha farklı bir gelişim göstermesine yardımcı olacaktır.
 
Bizler de Stylewood olarak tamamen bu bakış açısı ile Cana Montessori Yatak Odası’nı minik dostlarımız için tasarladık ve ürettik. Tamamen ahşap bir mekanizmaya ve ahşap materyallere sahip olan Cana Montessori, hem çocuğunuza güvenli bir alan yaratırken hem de gelişimine doğru orantı da bir fayda sağlamaktadır.
 
Ahşabın vermiş olduğu sağlıklı yaşam avantajı ile daha da faydalı hale gelen Cana Montessori Çocuk Odası, kişilerin istek ve ihtiyaçlarına özel olarak üretilebilir ve yine opsiyonel olarak özelliklerinde değişiklikler yapılabilir. 
 
Zehirli ve hiçbir kimyasal madde barındırmayan E1 standartlarında boyalar ile renklendirilen Cana Montessori Çocuk Odası, yüzde yüz doğal ahşap kullanılarak tasarlanmış ve üretilmiştir. 

BİZ KİMİZ ?

Stylewood, 2003 yılında 6.000 m²′si kapalı olmak üzere 10.000 m² alan üzerinde Türk-Alman ortaklı kurulmuştur. Ayancık Ahşap’ın 80 yıllık deneyimini Finger Joint teknolojisi ile birleştirerek doğal ahşap mobilya üreten markamız, dünyada gelişen trendleri yakından takip ederek kaliteli ve modern ürünler ortaya koymaktadır. Markamız tüm ahşap hammadde ihtiyacını Ayancık fabrikasından karşılamakta; Ayancık’ın en önemli potansiyeli olan doğal ormanlarından Alman tekniğiyle elde edilen ladin, çam ve kayın ağaçlarını kullanmaktadır...

ARA
GİT
YAZ