[email protected]     ·        +90 532 203 50 50
  DİL SEÇİNİZ     ·       BLOG     ·       DUVAR KAĞITLARI     ·       İLETİŞİM

DİL SEÇİN

Paylaşımlarımız

AHŞAP YAPBOZLARIN BEBEKLİK DÖNEMİNE FAYDASI NE

Bebeklik itibaren ergenlik dönemine kadar ve hatta ergenlik döneminden belli bir süre daha bireylerin fiziksel gelişimleri devam ediyor. Ancak bilinç gelişimleri asla durmuyor. Bu nedenle de bebeklik döneminden sonra, birey kendini anlamaya başladığı anladığı zamandan itibaren, psikolojik ve bilinç gelişimini destekleyici aktiviteler yapmakta oldukça yarar var. 
 
Peki ya destekleyici aktiviteler dendiği zaman ilk akla ne geliyor? Elbette ki yapbozlar. Yediden yetmişe herkesin severek kullandığı, yaparken keyif aldığı yapbozlar özellikle bebeklik döneminde, minik arkadaşımızın gelişimini desteklemek adına en büyük yatırım. 
 
Anca ebeveynler, bu zamanda birçok sıkıntı ile karşılaşabiliyor. Bunlardan en sıkıntı olanları ise yapbozların boyutları ve yapbozların yapıldığı materyal. Çok ufak şekilde hazırlanan yapbozlar, bebeklerin her şeyi ağzına götürme huylarından dolayı oldukça tehlikeli. Bu nedenle de gelişimi destekleyecek yapbozları seçerken, yapbozun boyutlarına dikkat etmenizde fayda var diyebiliriz. 
 
Diğer bir problem ise yapbozların yapımında kullanılan malzemeler. Genellikle plastik ve karton gibi hammaddelerden yapılan malzemeler, bebeklerin her şeye dokunma ağzına götürme özelliklerinden dolayı, minik dostlarımıza büyük sıkıntı yaratabiliyor.
 
Peki ne yapmalıyız?
 
Bebekler ve çocuklar için yapboz seçerken daha büyük parçalara sahip olanları seçmenizde yarar var. Bu sayede boğulma ya da yeme gibi girişimler pek olmayacaktır. Aynı zamanda da özellikle son zamanlarda daha çok yaygınlaşan ahşap yapbozlar çok daha faydalıdır. 
 
Ahşabın doğallığı ve sağlamlığı baz alınarak hazırlanarak ahşap yapbozlar, tamamen doğal boyalar ve doğal yöntemler ile işlendiğinden dolayı; bebeklerinizin ve çocuklarınızın, odalarındaki en sağlıklı ve en güzel aktivitesi olacaktır. Sizler de çocuklarınızın gelişimini destekleyecek ve onları daha kaliteli bir birey haline getirecek olan aktiviteleri gerçekleştirirken doğallıktan ve sağlıktan yana olmalısınız. Unutmayın ki, ahşap her zaman sağlıktır!

BİZ KİMİZ ?

Stylewood, 2003 yılında 6.000 m²′si kapalı olmak üzere 10.000 m² alan üzerinde Türk-Alman ortaklı kurulmuştur. Ayancık Ahşap’ın 80 yıllık deneyimini Finger Joint teknolojisi ile birleştirerek doğal ahşap mobilya üreten markamız, dünyada gelişen trendleri yakından takip ederek kaliteli ve modern ürünler ortaya koymaktadır. Markamız tüm ahşap hammadde ihtiyacını Ayancık fabrikasından karşılamakta; Ayancık’ın en önemli potansiyeli olan doğal ormanlarından Alman tekniğiyle elde edilen ladin, çam ve kayın ağaçlarını kullanmaktadır...

ARA
GİT
YAZ