[email protected]     ·        +90 532 203 50 50
  DİL SEÇİNİZ     ·       BLOG     ·       DUVAR KAĞITLARI     ·       İLETİŞİM

DİL SEÇİN

Paylaşımlarımız

ANTİBAKTERİYEL BOYA NEDİR?

Mobilyalar alınırken şıklık ve ergonomi her zaman ön plandadır. Özellikle oturma odası veya yemek odası gruplarda şıklık bir adım daha öne geçmektedir. Ancak bebek odası, genç odası veya çocuk odası dekorasyonlarında şıklık ikinci plandadır. Onun yerini ergonomi ve sağlık almaktadır. Özellikle bebek odalarında kullanılan tüm malzemelerin tamamen doğal ve sağlıklı olması hem annenin hem de bebeğin sağlığını korumada oldukça önemlidir.

 
Bu korumanın başında da kullanılan boyalar gelmektedir. Mobilyalar üretilirken kullanılan plastik bazlı ve kanserojen içeren boyalar, anne ve bebeğin sağlığını riske atmaktadır. Bu nedenle de alacağınız ve seçeceğiniz mobilyaların üzerinde kullanılan boyanın; antibakteriyel boya olmasına dikkat edin. Peki nedir bu antibakteriyel boya?
 
Hijyenik bir ortam sağlayan, bakteri ve küf üretimine engel olan ve hava geçirgenliğini sağlayabilecek olan boyalara antibakteriyel boya denmektedir. Kokusuz bir boya olduğundan, boyama işleminden önce ve sonra da mobilyada herhangi bir kötü koku bırakmaz. Aynı zamanda da antialerjik olma özelliğinden dolayı, solunum hastalığı yaşayan kişiler için oldukça idealdir.
 
Neden Kullanılmalıdır? 
 
Az öncede belirttiğimiz gibi sağlığa hiçbir olumsuz etkisi bulunmamaktadır. Bununla birlikte bebeklerin keşif dönemlerinde her şeyi emme ve elleme özellikleri ele alındığı zaman bu tip boyalar minik dostumuzun sağlığını daha fazla koruyacak ve onu kanserojen etkiye sahip plastik boyalardan uzak tutacaktır.
 
Çocuk odası, bebek odası ve genç odası üzerine uzun yıllardır kendini kanıtlamış doğal ahşabı antibakteriyel ve antialerjik su bazlı boyalar ile birleştirerek üst düzey bir koruma sağlayan Stylewood, tasarlayıp üretmiş olduğu tüm ürünlerinde bu tip boyalar kullanmaktadır.
 
Sizler de Stylwood’a gelerek bebek ve çocuk sağlığı hakkın mobilyaların etkisini öğrenebilir ve tamamen doğal ahşaptan üretilen ürünlerimizi daha yakından görüp hakkında bilgi edinebilirsiniz.
 

BİZ KİMİZ ?

Stylewood, 2003 yılında 6.000 m²′si kapalı olmak üzere 10.000 m² alan üzerinde Türk-Alman ortaklı kurulmuştur. Ayancık Ahşap’ın 80 yıllık deneyimini Finger Joint teknolojisi ile birleştirerek doğal ahşap mobilya üreten markamız, dünyada gelişen trendleri yakından takip ederek kaliteli ve modern ürünler ortaya koymaktadır. Markamız tüm ahşap hammadde ihtiyacını Ayancık fabrikasından karşılamakta; Ayancık’ın en önemli potansiyeli olan doğal ormanlarından Alman tekniğiyle elde edilen ladin, çam ve kayın ağaçlarını kullanmaktadır...

ARA
GİT
YAZ