[email protected]     ·        +90 532 203 50 50
  DİL SEÇİNİZ     ·       BLOG     ·       DUVAR KAĞITLARI     ·       İLETİŞİM

DİL SEÇİN

Paylaşımlarımız

BEBEKLER İÇİN BEŞİK SEÇİMİ

Yeni doğanların sağlıklı ve kaliteli bir uyku geçirmeleri onların iyi bir şekilde gelişip büyümesinde en önemli etkendir. Bu nedenle de ebeveynler olarak bebeklerimizin nerede ve ne şekilde uyuması gerektiğini düşünüp dururuz. Bizler de bu yazımızda kaliteli ve sağlıklı bir uyku geçirmesini istediğimiz minik  dostlarımız için “beşik seçimi nasıl olmalıdır” konusu hakkında biraz bilgi vermek istedik.

 
Anne Kucağı Değil Beşik
 
Daha hiçbir temel ihtiyacını karşılamayan bebekler, savunmasız olduğundan dolayı özellikle anneler, bebeklerini kucaklarında veya yanlarında uyutmak isteyebilir. Ancak bu oldukça tehlikeli bir durumdur. Bu nedenle de bebekler, ilerisi içinde en doğru şey olan beşikte uyumaya alıştırılmalıdır. Ancak her beşik bebekleriniz için güvenli ve sağlıklı değildir. Bu nedenle de bebeklerinizin sağlığı ve güvenliği için beşik alırken bazı şeylere dikkat etmeniz gerekiyor.
 
Taşınabilir Olma:  Bebek beşiklerinde ilk dikkat edilmesi gereken şey, beşiğin taşınabilir olma özelliğidir. Bu nedenle de beşiğinizi seçerken tekerlekli olmasına ya da hafif bir malzemeden yapılmış olmasına özen göstermeniz gerekiyor. 
 
Malzemesi Doğal Olmalı: Sağlık açısından en olağan ve en az risk taşıyan mobilya malzemesi ahşaptır. Bu yüzden ebeveynlerin beşikleri seçerken ilk dikkat etmesi gereken şey beşiğin ahşap malzemeden yapılmış olmasıdır. Özellikle son zamanlarda üretilen plastik beşikler, bakteri ve mikropların üreme yeridir. Ancak ahşap yapısından dolayı bakteri ve mikrop üretimi yapmaz. Bebeklerin, emme ve sürekli dokunma eylemleri göz önüne alındığı zaman ahşap beşikler tercih edilmelidir.
 
Boyalar: Herkes çocuğu için dekore ettiği odanın renkli ve canlı olmasını ister. Bu sebeple de seçmiş olduğu beşikler renkli olur. Ancak seçilen beşiklerin boyaları kanserojen maddeler barındırmaktadır. Eğer bebeğinizin sağlıklı bir ortamda büyümesini istiyorsanız, alacağınız beşiğin su bazlı boyalar ile boyanmış olmasına dikkat etmeniz gerekiyor.
 
Beşiğin İçerisindeki Yatak: Beşiğin içerisine alacağınız yatak; ne çok sert ne de çok yumuşak olmalıdır. Sert yataklar bebeğin kemik gelişimine olumsuz bir etki yaratacağı gibi yumuşak yataklar da bebeğin kemik gelişiminde faydalı olmayacaktır. Orta sertlik en ideal olandır.
 
Korumalıklar: Seçeceğiniz beşikte kesinlikle bir koruma bulunmalıdır. Bu koruma sayesinde istenmeye kazaların önüne geçilebilir. Çünkü bebekler özellikle bir yaşına geldiklerinde hareketlenmeye ve ayağa kalkmaya başlar. Bu nedenle de beşiklerin korumasız olması onların düşmesine ve yaralanmasına neden olabilir.
 
Beşikteki Süsler: Beşiklerinizi elbette ki süsleyebilirsiniz. Ancak çok küçük ve plastik süsler tercih etmemelisiniz. Çünkü plastik süsler kimyasal etkisini bebeğe geçirebilir. Aynı zamanda da küçük süsleri bebeğiniz ağzına götürebileceği için süs seviyesini aza indirmeli veya hiç kullanmamalısınız.

BİZ KİMİZ ?

Stylewood, 2003 yılında 6.000 m²′si kapalı olmak üzere 10.000 m² alan üzerinde Türk-Alman ortaklı kurulmuştur. Ayancık Ahşap’ın 80 yıllık deneyimini Finger Joint teknolojisi ile birleştirerek doğal ahşap mobilya üreten markamız, dünyada gelişen trendleri yakından takip ederek kaliteli ve modern ürünler ortaya koymaktadır. Markamız tüm ahşap hammadde ihtiyacını Ayancık fabrikasından karşılamakta; Ayancık’ın en önemli potansiyeli olan doğal ormanlarından Alman tekniğiyle elde edilen ladin, çam ve kayın ağaçlarını kullanmaktadır...

ARA
GİT
YAZ