[email protected]     ·        +90 532 203 50 50
  DİL SEÇİNİZ     ·       BLOG     ·       DUVAR KAĞITLARI     ·       İLETİŞİM

DİL SEÇİN

Paylaşımlarımız

BEBEK ODASINA PERDE SEÇİMİ ÖNEMİ

Her oda dekorasyonunda olduğu gibi bebek odalarında da seçeceğiniz her mobilya ve ev aksesuar ürünü bir bütünlük oluşturmalıdır. Bu nedenle asla “perde” deyip geçmeyin. Perdeler hem dekorasyonun en büyük tamamlayıcısı hem de bebeklerin sağlık koruyucularıdır.

 
Bebek odasına perde seçerken dikkat etmemiz gereken ilk şey bebek odasının perdesinin şık ve aynı zamanda da sağlıklı olmasıdır. Perde nasıl sağlıklı olur diye merak ediyorsanız gelin birlikte yazımızı inceleyelim.
--
Yaratmış olduğunuz genel bebek odası dekorasyonuna en çok uyan perde elbette ki genel bebek odasını tamamlayıcı rolde olacak. Bu nedenle de seçeceğiniz perdeler oluşturmuş olduğunuz genel konsepte uygun olmalı. Ama bununla birlikte diğer bir dikkat etmeniz gereken konu ise perdelerin yapımındaki titizlik ve dikkat aynı zamanda da hijyen. Sağlıklı bir bebek yetiştirmek istiyorsanız en çok dikkat etmeniz gereken şey hijyen oluyor. Nasıl diye soracak olursanız da bu bebek odasındaki perdeden yatak örtüsüne kadar her şeyi kapsıyor. 
 
-İlk önce seçeceğiniz perde kaliteli olmalı. Ve aynı zamanda da seçeceğiniz perdenin yapımında sentetik bir madde bulunmamalı, perde pamuktan yapılmalıdır.
 
-Bebek odanız için kullanacağınız perde kolay temizlenebilir ve kurutulabilir olmalıdır, bu sayede hijyenik olarak sürekli temizlik ve yıkama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
 
-Perde seçerken eğer klasik bir perde seçiyorsanız tülün yanında güneşlik de tercih etmelisiniz. Çünkü bazı durumlarda bebeğinizin daha rahat uyuyabilmesi için karanlık bir ortama bazı durumlarda da güneş ışınlarına ihtiyacı bulunmaktadır. Unutmayın ki, güneş bebek sağlığı için oldukça önemlidir.
 
-Kullanacağınız renkli perdelerde kullanılan boya kesinlikle kanserojen içermemeli ve kesinlikle su bazlı olmalıdır. Çünkü bebekler belli süre sonra ayaklanma başladıkları zaman “keşfetmek” için bulduğu her şeyi ağızlarına götürecektir.
 
-Son olarak da seçeceğiniz perdeler havalandırmaya müsait olmalıdır. Özellikle yere kadar uzanan perdeler, odanın havalandırmasında olumsuz etki yaratacağı için seçmiş olduğunuz perde pencere hizasında bitmelidir.

BİZ KİMİZ ?

Stylewood, 2003 yılında 6.000 m²′si kapalı olmak üzere 10.000 m² alan üzerinde Türk-Alman ortaklı kurulmuştur. Ayancık Ahşap’ın 80 yıllık deneyimini Finger Joint teknolojisi ile birleştirerek doğal ahşap mobilya üreten markamız, dünyada gelişen trendleri yakından takip ederek kaliteli ve modern ürünler ortaya koymaktadır. Markamız tüm ahşap hammadde ihtiyacını Ayancık fabrikasından karşılamakta; Ayancık’ın en önemli potansiyeli olan doğal ormanlarından Alman tekniğiyle elde edilen ladin, çam ve kayın ağaçlarını kullanmaktadır...

ARA
GİT
YAZ