[email protected]     ·        +90 532 203 50 50
  DİL SEÇİNİZ     ·       BLOG     ·       DUVAR KAĞITLARI     ·       İLETİŞİM

DİL SEÇİN

Paylaşımlarımız

ÇOCUK ODALARI İÇİN AKSESUAR TERCİHLERİ

Son dönemlerde çocuk odalarının önemi oldukça arttı. Ebeveynler bilinçlendikçe çocukları için yapmak istedikleri ve yaptıkları da bu orantıda artmış oldu. Bu yazımızda bizler de çocuk odalarını dekore ederken kullanabileceğiniz ufak aksesuarlardan bahsederek bu odaları nasıl daha güzel hale getirebilirizi sizlere aktarmaya çalışacağız.

Öncelikle bir tema belirleyin…

Çocuğunuzun odasını yani çocuğunuzun uzunca yıllar kullanacağı özel alanını dekora etmek ve aksesuarları yerleştirmek için ilk önce bir tema belirlemeniz ve bu tema doğrultusunda mobilya seçimi yapmanız gerekmektedir. Unutmayın ki her odanıza gösterdiğiniz özeni çocuk odasına da gösterirseniz ve bu özenle alakalı olarak çocuk odası takımlarını daha özenli bir şekilde seçerseniz, çocuğunuz için o kadar büyük bir iyilik yapmış olursunuz. Çünkü şunu da unutmayın ki, istedikleri zaman kaçacakları, uzun süre çalışacakları, oyun oynayacakları bu alanlar onların tüm hayatı boyunca yapacağı şeylerin temelini oluşturacak.

Aydınlatma detayları ile devam ediyoruz…

Temayı oluşturduktan sonra seçeceğiniz aydınlatma modelleri de çocukların seveceği cinsten ve genel havaya uyumlu olmalı. Örneğin, minik hayvan motifli masa lambaları veya çiçekli bir abajur çocuğunuzun istediği ve seveceği bir aksesuar olabilir. Bu aydınlatma alanında dilediğiniz renk ve modelleri kullanarak farklı bir ortam yaratabilirsiniz.

Duvar süsleri ve tablolar…

Bu alan için skala oldukça geniş. Dilerseniz çocuğunuzun aile ve arkadaşlarına ait bir fotoğraf duvarı oluşturabilir dilerseniz de ona özgür bir alan yaratmak için sadece bir duvarı onun hayal gücüne ayırabilirsiniz. Veya farklı modeller ile işlenmiş bir metreyi duvara asarak her gün boyunu ölçmesi için ona bir de ufak bir kalem verebilirsiniz. Bu sayede hem görsel olarak hem de bilişsel olarak gelişimini destekleyecek hem de hayal gücünü yansıtmasına yardımcı olacaksınız.

Duvar kağıtları..

Duvarlarda tek renk bir görüntü olmasını istemiyor ama aynı zamanda da duvarları çok farkla kirletmek istemiyorsanız çocuk odalarına uyumlu ve uygun olan duvar kağıtlarını seçebilirsiniz. Yüzlerce modeli bulunan duvar kağıtları, birbirinden farklı renk ve modeller ile hem çocuğunuzu hem de sizi oldukça mutlu edecek ve odaya çok farklı bir hava katacaktır.

Son olarak da yatak örtüleri…

Son olarak yatak örtülerini aksesuar cinsinden değerlendirmek gerekmektedir. Seçeceğiniz yatak örtüsü sayesinde hem genel temayı yakalayabilir hem de bütünselliği sağlayabilirsiniz. Nefes alan ve terletmeyen bir kumaştan seçeceğiniz yatak örtüsü modeli ile çocuğunuzun hem zevkini hem de sağlığını olumlu yönde etkileyebilirsiniz.

BİZ KİMİZ ?

Stylewood, 2003 yılında 6.000 m²′si kapalı olmak üzere 10.000 m² alan üzerinde Türk-Alman ortaklı kurulmuştur. Ayancık Ahşap’ın 80 yıllık deneyimini Finger Joint teknolojisi ile birleştirerek doğal ahşap mobilya üreten markamız, dünyada gelişen trendleri yakından takip ederek kaliteli ve modern ürünler ortaya koymaktadır. Markamız tüm ahşap hammadde ihtiyacını Ayancık fabrikasından karşılamakta; Ayancık’ın en önemli potansiyeli olan doğal ormanlarından Alman tekniğiyle elde edilen ladin, çam ve kayın ağaçlarını kullanmaktadır...

ARA
GİT
YAZ