[email protected]     ·        +90 532 203 50 50
  DİL SEÇİNİZ     ·       BLOG     ·       DUVAR KAĞITLARI     ·       İLETİŞİM

DİL SEÇİN

Paylaşımlarımız

AHŞAP OYUNCAK MI? PLASTİK OYUNCAK MI?

 Ahşap Oyuncak Mı Plastik Oyuncak Mı?

 Artık çocukların gelişim süreçlerinde oyuncakların ne kadar önemli olduğu herkes tarafından bilinen bir gerçek. Oyuncak demek çocuğun hayal gücü, hayal gücü de ileriki yaşantısı için temel besin demektedir diyebiliriz.

 
Oyuncakların çocuk gelişimi konusundaki artıları bilindiği içinde piyasada her tür çocuk için yüzlerce hatta binlerce oyuncak üretilmektedir. Fakat sorun şudur ki bu oyuncaklar ne kadar sağlıklı? Gelişimi olumlu yönde mi etkiliyor? İşte tam da bu noktada devreye ahşap giriyor. Çünkü genel endüstriye bakıldığı zaman genellikle plastik üzerine kurulu olan oyuncak sektörü çocukların gelişimlerini olumsuz olarak etkiliyor. 
 
Plastik malzemesi daha kolay şekil aldığı ve istenilen her renge büründüğü için çocukların daha fazla dikkatini çekmektedir. Ama kullanılan plastiğin içerisinde bulunan kanserojen maddeler sağlığı negatif yönde etkilemektedir. Bu yazımı da çocuğunuz için ahşap mı yoksa plastik oyuncak mı tercihi yapmanız gerektiği ve nedenleri üzerinde kısacık duracağız.
 
Ahşap Oyuncak Tercih Etme Sebepleri
 
. Ahşap yapı malzemesi doğal bir halde olduğu için yapılan oyuncaklar sağlığa zararlı değildir. Bu nedenle de gönül rahatlığı ile çocuğunuza istediğiniz ve oyun istediği oyunları oynatabilirsiniz.
 
.Ahşabın hammaddesi ağaçtır bu nedenle de çocuğunuz ahşap oyuncağı ile birlikte doğayı daha yakından tanıyarak ileride doğa ile daha çok iç içe olacaktır.
 
. Ahşap malzemeler özellikle plastikten yapılan malzemelere göre daha sağlamdır. Dolayısıyla ahşap oyuncak da plastiğe göre daha uzun ömürlü ve daha dayanıklı olacaktır.
 
. Ahşap maddesi bakteri ve mikrop barındırmama özelliği ile bilinmektedir. Dolayısı ile de ahşap oyuncağı kullanan çocuk, plastik oyuncak kullanan çocuğa göre daha az bakteri ve mikroba maruz kalacaktır. Çocukluk çağında geçirilen hastalık ve sağlık problemlerinin hepsi gelişim çağından sonra kişi için sıkıntı yaratacağından dolayı göz göre göre çocuklarımızı hastalık ile buluşturmamamız gerekmektedir.
 
Sadece oyuncak değil, çocuğunuzun yaşam alanlarının hepsinde minik ahşap dokunuşları yaparak onun daha sağlıklı bir ortamda yaşamasını sağlayabilirsiniz. Hem sağlık hem de bütçe açısından daha fazla tercih edilen ahşap malzemesinin an kaliteli ve aynı zamanda da en uygun hali Stylewood markası altında toplanmıştır. Sizler de tüm ürünleri yakından görmek istiyorsanız, Stylewood mağazasına gelebilir ya da telefon ile bilgi alabilirsiniz.
 

BİZ KİMİZ ?

Stylewood, 2003 yılında 6.000 m²′si kapalı olmak üzere 10.000 m² alan üzerinde Türk-Alman ortaklı kurulmuştur. Ayancık Ahşap’ın 80 yıllık deneyimini Finger Joint teknolojisi ile birleştirerek doğal ahşap mobilya üreten markamız, dünyada gelişen trendleri yakından takip ederek kaliteli ve modern ürünler ortaya koymaktadır. Markamız tüm ahşap hammadde ihtiyacını Ayancık fabrikasından karşılamakta; Ayancık’ın en önemli potansiyeli olan doğal ormanlarından Alman tekniğiyle elde edilen ladin, çam ve kayın ağaçlarını kullanmaktadır...

ARA
GİT
YAZ