[email protected]     ·        +90 532 203 50 50
  DİL SEÇİNİZ     ·       BLOG     ·       DUVAR KAĞITLARI     ·       İLETİŞİM

DİL SEÇİN

Paylaşımlarımız

GENÇ ODASI DEKORASYONU NASIL OLMALI?

Genç Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır ve Hangi Renklerin Kullanımı Ön Planda Tutulmalıdır?  

 Genç odası dekorasyonu yapmak diğer odaların dekorasyonlarını yapmaktan daha karmaşık ve daha zaman alıcı bir iştir. Çünkü genellikle bu oda dekorasyonlarında diğer odalarda ki gibi işlevsellik söz konusu değildir. Genç bireylerin odaları yapılırken genellikle renk uyumları ve mobilya çeşitleri ön plana çıkmaktadır. Özellikle son yıllardaki dekorasyon örneklerine bakıldığı zaman artık kızlar için pembe, erkekler içinde mavi renk algısı tamamen yıkılmış ve yerini daha farklı örnekler almaya başlamıştır. Haydi, gelin bu yazımızda da genç odası dekorasyonlarında kullanılan ev dekorasyonu ürünlerini ve dekorasyon renklerini daha yakından inceleyelim. 

Genç Odası Dekorasyonlarında Hangi Renkler Kullanılmalıdır?
 
Az öncede belirtmiş olduğumuz gibi özellikle 2020 yılı genç odası dekorasyonlarında, temel tabular yıkılarak kız ve erkek ayrımı yerini “genç” kavramına bırakmıştır. Bu nedenle de genç odası dekorasyonları yapılırken artık daha canlı ve daha renkli mobilyalar ve duvarlar gün yüzüne çıkmaya başlamıştır. Dolayısıyla artık bu odaları dekore ederken daha stil sahibi ve farklı bir halde dekore etmeniz gerekmektedir. Bunun içinde örneğin kırmızı, turuncu veyahut sarı gibi daha canlı renkleri kullanmanızda fayda olacaktır.
 
Canlı Renkler Mobilyalara Nasıl Yansımalıdır?
   
Az önce bahsetmiş olduğumuz dinamik ve enerjisi yüksek renkleri mobilyalar üzerinde uygularken ilk önce genç odasının konseptine karar verilmesi gerekmektedir. Gencimizin hayal gücünün gelişmesi ve daha stil sahibi bir oda içinde gelişimini tamamlaması için onun istekleri ve zevkleri doğrultusunda seçilen konsepti mobilyalar üzerinde de yansıtmak gerekir. Seçilen konsepte uygun olarak alınan mobilyaların bu tür renklerde olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.
 
Mobilyaların Konumlandırılması Nasıl Olmalıdır?
   
Diğer bir sorun ise bu mobilyaların odalara nasıl konumlandırılacağıdır. Açık renkli ya da daha canlı renklere sahip olan mobilyalar genellikle odaları daha ferah ve aydınlık gösterirler. Bu nedenle de eğer küçük bir odaya sahipseniz ve bir genç odası dekorasyonu yapıyorsanız, odasının ışık almayan yerlerine, bu canlı ev enerjik renkteki mobilyaları yerleştirebilirsiniz. Bu sayede ışık almayan yerler daha ferah ve aydınlık görünecektir. Konumlandırma konusuna değinmişken diğer bir bahsedeceğimiz konu da çalışma alanlarının konumlarıdır.
   
Çalışma alanları genç odalarında en dikkatli ve titizlikle yapılması gereken alandır. Çünkü genç arkadaşlarımız en fazla vakitlerini odalarında geçirirler. Odalarında hem dinlenme hem de çalışma faaliyetlerini gerçekleştirecekleri için hem rahat hem de ergonomik bir çalışma alanları olması gerekmektedir. Bu alanlar dikkat dağıtmayacak ve zihni açacak mobilya türleri ve renkleri ile tasarlanmış olmalıdır. Özellikle koyu renkler bu alanlarda asla kullanılmamalıdır.
 
Hem Sağlık Hem de Şıklık Nasıl Olur?
   
Sağlığın bir ev içinde vücut bulup mobilyaya dönüşmüş haline “ahşap mobilya” denir. Ahşap mobilyalar hiçbir katkı maddesi kullanılmadan üretildiği için bir genç odasında kullanılması gereken tek hammaddedir. Hem kişinin sağlığını hem de gelişimini olumsuz yönde etkilemeyecektir. Biz Stylewood ailesi olarak da bunu bildiğimizden dolayı uzun yıllardır ustası olduğumuz ahşaptan gençlerimiz için çok güzel ve sağlıklı konsept genç odaları tasarlayıp üretmekteyiz.
   
İstediğiniz tüm konseptlerde genç odası tasarlayan Stylewood, bu genç odalarını renklendirirken de kullanmış olduğu su bazlı bayalar sayesinde sağlık standartlarını hiçbir şekilde bozmadan sizlere sunmaktadır. Tamamen doğal ve özel şekilde tasarlanmış genç odalarımızı daha yakından incelemek istiyorsanız sizleri de Stylewood mağazalarımıza bekliyoruz.
 

BİZ KİMİZ ?

Stylewood, 2003 yılında 6.000 m²′si kapalı olmak üzere 10.000 m² alan üzerinde Türk-Alman ortaklı kurulmuştur. Ayancık Ahşap’ın 80 yıllık deneyimini Finger Joint teknolojisi ile birleştirerek doğal ahşap mobilya üreten markamız, dünyada gelişen trendleri yakından takip ederek kaliteli ve modern ürünler ortaya koymaktadır. Markamız tüm ahşap hammadde ihtiyacını Ayancık fabrikasından karşılamakta; Ayancık’ın en önemli potansiyeli olan doğal ormanlarından Alman tekniğiyle elde edilen ladin, çam ve kayın ağaçlarını kullanmaktadır...

ARA
GİT
YAZ