[email protected]     ·        +90 532 203 50 50
  DİL SEÇİNİZ     ·       BLOG     ·       DUVAR KAĞITLARI     ·       İLETİŞİM

DİL SEÇİN

Paylaşımlarımız

HER DOKUNUŞTA YENİDEN DOĞAN AHŞAP TASARIMLAR

  Ahşap ne demek diye düşündüğümüz zaman aklımıza birçok farklı cevap gelir. Ama aslında ahşabın tek bir tanımı vardır ve oda şudur; “ahşap tarihtir.” Ahşap çok zor şartlar altında elde edilmese bile oldukça uzun uğraşlar sonucunda elde edilen hammaddelerden bir tanesidir ve her aşamasında farklı bir insanın el emeği bulunur. Bu da bize, doğa da var olduğundan itibaren, evimize gelene kadar ki sürecinde, ağaçların tanıklık ettiği ve rastladığı olayları fısıldar. Bu fısıldamaları kimimiz duyarız, kimimiz duymayız. Çünkü modern çağdaki gün içinde yaşadığımız stres ve telaş içerisinde kullandığımız ahşap mobilyalarımızın anlattıklarını dinlemek pek de bize cazip gelmiyor diyebiliriz.

   
     Biz de Stylewood ailesi olarak, ahşabı en iyi şekilde anlayabilecek ve hissedebilecek olan kişileri seçip onlar için özel ve tamamen doğal tasarımlar gerçekleştirip bu tasarımlarımızı son teknoloji modern üretim aletlerimiz ile imal ettik. Merak ettiğiniz üzere bu kişiler tabi ki de geleceklerimizin varisi olan bebeklerimiz. Biz oluşturduğumuz markamız ile ilk önce temelden başlayarak bebeklerimiz için sağlıklı ve doğal bir ortam kurmayı kendimize misyon olarak belirledik ve bu yönde ilk temellerimizi attık. Çünkü çocukların doğdukları anlardan itibaren vakitlerini en çok geçirdikleri yerler kuşkusuz ki odaları oluyor. Bu nedenle de odalarının hem göze hitap edecek kadar şık hem de sağlıklı olması gerekiyor.
   
   
    Tasarlamış olduğumuz; bebek, genç ve çocuk odalarımızda kullandığımız malzemeler tamamen kendi üretimizdir. Ve çocuk grupları için oluşturulan ürünlerimizde; minik arkadaşlarımızın sağlığı düşünerek hiçbir şekilde koruyucu veya kansorejen bir madde kullanmadık. Riski sıfıra indirmek için Avrupa Güven Standartları maddelerine tamamen bağımlı kalarak tasarımlarımızı gerçekleştirdik. 
 
 
HAYAL VE İŞLEVSELLİK BOYUTU NASIL OLMALIDIR ?
 
 
 İç mekanlarımızda kullanılan ahşabın etkisi, hem psikolojik olarak hem de fiziksel olarak bir arınmaya sebep olur. Sıcağı ve soğuğu geçirmeyen ahşap maddesi, özellikle yatak odası takımları için son derece idealdir. Bu nedenle de genç, çcouk ve bebek odalarımızı tamamen bu hammadde ile imal ediyoruz. Kullanmış olduğumuz sağlığa herhangi bir zararı olmayan su bazlı boyalar ile renklendiriyor ve farklı konsept oda takımları ortaya çıkartıyoruz. 
   Bunların hepsinin yanında da işlevselliği ön planda tutmaya özen göstermekteyiz. Özellikle bebek odası takımlarında konsept tasarımdan çok fonksiyonelliğe önem veriyoruz. Hem bebeğinizin ihtiyaçlarının karşılanacağı hem de ebeveynlerin ihtiyaçlarının karşılanacağı mobilya türleri üretmeye özen göstermekteyiz. Örneğin, her zaman bebeğinizin güvende olmasını isteyeceğinizden üst düzey korumalıklara sahip beşikler ya da bebeğinizi her an yanınızda isteyeceğiniz için taşınması kolay tekerlekli beşikler üretiyoruz. Şifonyer ve gardırop gibi odasının büyük bir alanını kaplayan mobilyalara ise daha fazla raf ve göz koyarak toparlayıcılık özelliklerini en üst seviyeye getirmeyi amaçlıyoruz diyebiliriz. 
 

BEBEKLİKTEN SONRA STYLEWOOD YİNE YANINIZDA
   
 
Bebeklikten sonraki dönemde de gelişim ve dönüşümler oldukça önemlidir. Bu yaş grubundaki çocuklarımızda hayatlarının belli bir oranını odalarında yani kişisel alanlarında geçirmek isterler. Ve artık daha bilinçli oldukları için kendi eşyalarını kendileri seçme erişkinliğinde olurlar. Ama yine de onlar için en iyisi her zaman olacağı gibi en doğal ve en sağlıklı olandır. Yani; Sytlewood. Bu dönemlerde çocuklar, arkadaşları ile vakit geçirmek isteyecek ya da daha geniş bir çalışma alanları olmasını isteyecek. Bu nedenle de odaya ferahlık ve genişlik getirecek modellerin seçilmesi gerekmekte ve çocukların hangi yaşta olursa olsun hayal güçleri desteklenmektedir. Siz de ailece Stylewood'a gelin, hem çocuğunuzun hayal dünyasındaki odayı yaratın, hem de birlikte keyif dolu bir gün geçirin.
   
 
Bu kadar mobilya sektörüne el atmışken tabi ki de ahşap şıklığını ve sağlığını diğer ev alanlarından mahrum bırakmamak açısından, daha çok klasik tarzda oturma grupları da tasarımlarımız arasında yer almaktadır. Tüm ailenizi ve sevdiklerinizi gönül rahatlığı ile ürünlerimize emanet edebilir ve sağlıklı, mutlu günlerin sadece keyfini çıkartabilirsiniz.
 

BİZ KİMİZ ?

Stylewood, 2003 yılında 6.000 m²′si kapalı olmak üzere 10.000 m² alan üzerinde Türk-Alman ortaklı kurulmuştur. Ayancık Ahşap’ın 80 yıllık deneyimini Finger Joint teknolojisi ile birleştirerek doğal ahşap mobilya üreten markamız, dünyada gelişen trendleri yakından takip ederek kaliteli ve modern ürünler ortaya koymaktadır. Markamız tüm ahşap hammadde ihtiyacını Ayancık fabrikasından karşılamakta; Ayancık’ın en önemli potansiyeli olan doğal ormanlarından Alman tekniğiyle elde edilen ladin, çam ve kayın ağaçlarını kullanmaktadır...

ARA
GİT
YAZ