[email protected]     ·        +90 532 203 50 50
  DİL SEÇİNİZ     ·       BLOG     ·       DUVAR KAĞITLARI     ·       İLETİŞİM

DİL SEÇİN

Paylaşımlarımız

AYANCIK AHŞAP OLARAK GELECEĞE NEFES OLDUK

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Genelgesi ile 11 Kasım her yıl 'Milli Ağaçlandırma Günü' olarak kutlanmasının uygun görüldüğü, Tarım ve Orman Bakanlığı'nın koordinasyonunda tüm kamu kurum ve kuruluşları ile gerçek ve tüzel kişilerin katılmasıyla saat 11.11'de başlayacak kampanyada yurt genelinde 11 milyon fidan dikilmesinin hedeflendiği belirtildi.

Koordinasyonunu Tarım Bakanlığın üstlendiği ve 11 milyon 47 bin 430 fidan hedefiyle başlattığı kampanyaya, Türkiye'nin 81 ilinde yoğun ilgi gösterildi. Sahiplenilen fidan sayısı, 13 milyonu geçti.

'www.gelecegenefes.com' internet sitesinden 81 il üzerinden seçim yapılarak, orman bölge müdürlüklerince belirlenen 2 bin 23 dikim alanından 1'inde, toprakla buluşturulmak üzere fidan sahiplenildi.

İnternet sitesindeki verilere göre, 10 Kasım itibarıyla sahiplenilen fidan sayısının 13 milyon 539 bin 81 olduğu belirtildi. Sahiplenilen fidanlar, 'Mili Ağaçlandırma Günü' olan 11 Kasım Pazartesi saat 11.11'de tüm noktalarda eş zamanlı dikilmeye başlandı. Fidanların tamamının 3 saatte toprakla buluşturulması hedeflendi ve 11.11.2019 tarihinde tüm fidanlar belirlenen bölgelerde toprakla buluşturularak Geleceğe Nefes Projesi hayata geçmiş oldu.

Çevre duyarlılığına dikkat çekerek insanlığın geleceği oksijenin kaynağı Ormanların daha da geniş alanlara yayılması ve daha yeşil bir Türkiye için harekete geçen tüm kuruluşların kısa zamanlı büyük başarısı taktir edilmektedir. Bizde bu özel günde, geleceğe katkı ve daha yeşil bir gelecek adına AYANCIK AHŞAP ailesi olarak 222 Fidan Sahiplenme ile projeye destek olmaktan dolayı çok mutluyuz. Sahiplenilen fidanlar TORİD İstanbul/ Çekmeköy Alemdağ ormanın da toprakla buluşturularak proje hayata geçirilmiştir.

Yine Ayancık Ahşap ailesi fertlerinden Mehmet Can ÖZDEMİR, vatani görevini komando olarak devam ettirdiği Kuzey Irak sınırında, GELECEĞE NEFES projesi kapsamında katılım sağlayarak bizleri gururlandırmıştır.

BİZ KİMİZ ?

Stylewood, 2003 yılında 6.000 m²′si kapalı olmak üzere 10.000 m² alan üzerinde Türk-Alman ortaklı kurulmuştur. Ayancık Ahşap’ın 80 yıllık deneyimini Finger Joint teknolojisi ile birleştirerek doğal ahşap mobilya üreten markamız, dünyada gelişen trendleri yakından takip ederek kaliteli ve modern ürünler ortaya koymaktadır. Markamız tüm ahşap hammadde ihtiyacını Ayancık fabrikasından karşılamakta; Ayancık’ın en önemli potansiyeli olan doğal ormanlarından Alman tekniğiyle elde edilen ladin, çam ve kayın ağaçlarını kullanmaktadır...

ARA
GİT
YAZ