[email protected]     ·        +90 532 203 50 50
  DİL SEÇİNİZ     ·       BLOG     ·       DUVAR KAĞITLARI     ·       İLETİŞİM

DİL SEÇİN

Paylaşımlarımız

Çocuğunuzun Oda Seçiminde Önemli Kriterler

Çocuğun doğduğu andan itibaren en çok zaman geçireceği yer evi ve hatta odasıdır. Odası, onun sığınağı, atölyesi, dünyası olacaktır. Eskiden çocuk odaları, çocukların uyuması ve eşyalarının konması için hazırlanan bir oda olarak kabul edilirdi. Günümüz anneleri, doğduğu andan itibaren “birey” olarak kabul ettikleri çocuklarının beslenmesi ve bakımı gibi temel ihtiyaçlarının yanı sıra yaşam alanlarına da aynı önemi vermeye başladı.

 
Stylewood, evinizin küçük fertlerine ilk günden itibaren ilham vererek onların hayal güçlerini sergilemeleri için olanak sağlayacak harika tasarımlar sunuyor ve annelerin kılavuzu oluyor. Onlara sadece bir oda değil, hayallerine uygun bir dünya kurmak için IKEA’nın çözümlerine göz atın.
 
0-2 YAŞ ARASI
 
Hamile olduğunuz andan itibaren başlayan müthiş koşuşturmaca içinde ilk halledilmesi gerekenlerden biri bebeğin odasıdır. Çünkü bu odanın bebekten önce hazır olması, eşyaların ve malzemelerin yerleştirilmesi gerekir. Hatta anne adaylarının kendi kendilerine sanki bebekleri varmışcasına odayı denemelerini bile önerebiliriz. Pek çok anne, doğumdan sonra bebek odasının dekorasyonunu veya bazı malzemelerini “Nasıl baştan düşünemedim!” diyerek değiştirmek durumunda kalıyor. Stylewood ile size bir kaç pratik çözüm sunuyoruz.
 
Annelere yardımcı pratik çözümler;
 
Öncelikle 0-2 yaş arası olarak kabul edilen bebeklik dönemi için ilk odanızı hazırlarken emniyet, sağlık ve pratiklik ana fikriniz olmalı. İlk bir sene bebeğiniz yürümese de, siz bu odada neredeyse günde 20 saat yürüyeceksiniz. Tüm bu ihtiyaçların karşılanması için annelere yönelik fonksiyonel çözümleri olan bir oda planlamak çok önemlidir.
 
Güzel bir planlama ile listenizi önden oluşturarak, Stylewood dan hem kullanışlı, hem hesaplı bir alışverişle, bebeğin tüm ihtiyaçlarını bir kerede yapabilirsiniz. Üstelik, Stylewood mağazalarındaki örnek bebek odalarından da pek çok pratik fikir için ilham alabilirsiniz. Bebek alt değiştirme ünitesi, yatağı ve odadaki tüm diğer çözümler bebeklerin ihtiyaçlarını gözettiği gibi, annelerin de rahat kullanımına yönelik olmadır.
 
 
Bebeğinizin altını değiştireceğiniz alanın yakınına yerleştireceğiniz raflarla gerekli malzemeleri orada tutmak, altını değiştirdiğiniz bebeğinizle emzirme koltuğuna yerleşmek, burada yanınızda olacak bir sehpanın hayat kurtarıcı pratiklik sağlayacağını bilmek, kol mesafesinde bir abajura ulaşmak inanın bir anne için çok kıymetli detaylardır.
 
Bebeğiniz 1 yaşına geldiğinde artık birçok şeyi kendi kendine yapmak isteyecektir. Odası onun en güvenli hareket alanı olacaktır. Önce emeklemeye, ardından da yürümeye başlayan bebeğiniz için güvenlik en önemli nokta olacaktır. Yine bu dönemde evdeki eşyaları da tanıma ihtiyacındadır. O yüzden de her tarafa meraklı gözlerle bakacaktır.
 
 
Risklere karşı sıfır tolerans;
 
Ne tarzda bir oda yaparsanız yapın, seçtiğiniz malzemelerin kalitesi çok önemlidir. Örneğin Stylewood’da bebek ve çocuk odası mobilyalarında kullanılan tüm boyalar doğal ve kokusuzdur. Oda için seçilen eşyalar, tekstiller, mobilyalar ve hatta oyuncaklar bile güvenlik standartlarına uygundur.
 
Stylewood çocuklar için tasarladığı ürünlerde, risk değerlendirmelerini dikkate alarak ve en sıkı Avrupa güvenlik standartlarına bağlı kalarak sıfır tolerans bakış açısıyla tüm riskleri en aza indirgiyor. Yine bu güvenlik sürecinde tüm oyuncaklar ciddi ve zorlu testlere tabi tutuluyorlar. Bu nedenle hiçbir Stylewood oyuncağı bebekler için uzun şeritler, küçük parçalar ve keskin kenarlar gibi risk unsuru taşıyan parçalara sahip değildir.
 
3-7 YAŞ ARASI
 
Çocukların gelişimi için en önemli kaynak oyundur. Çocuklar, dünyayı oynayarak tanır. Odaları onların hayal dünyasının temeli olacaktır.
 
Bu sebeple çocukların odalarında bu ihtiyaçlara göre bazı değişiklikler yapılması gerekir. Dolapları ve çekmeceleri onların giysileri ile doldurmak yerine, her şeyle oynayabilme yeteneklerini de gözeterek, hayallerini içlerine doldurabilecekleri mobilyalar ve oyuncaklar tercih edilmeli. Kurallar ve alışkanlıklar bir yana, oda içinde oda yaratarak iki farklı mekan ile değişen ilgi odağı için ona yardımcı olabilirsiniz.
 
3-7 yaş arası, odasını seven çocukların, odalarına iyi baktığını da fark edeceksiniz. Ona biraz yardım ederek kısa sürede odasını toplamayı öğrendiğini, hatta kendisine göre bir yerleştirme ve saklama sistemi kurduğunu görebilirsiniz.
 
Birlikte karar verin;
 
Çocuklarla birlikte alışverişe giderek kendi tarzlarını odalarına yansıtmalarına olanak sağlamak, ihtiyaçlarını öğrenmek ve odalarında onlara uygun çözümler bulmak, uyuyabilecekleri, oyun oynayabilecekleri ve sosyalleşebilecekleri bir ortam yaratmaya onları dahil etmek ve cesaretlendirmek çok önemlidir. Çünkü odalarında yarattıkları kendi dünyaları muhteşem hayal güçleriyle birleştiğinde oyun becerileri artacaktır.
 
Bu dönemlerde arkadaşlık kavramı da oluşmaya başlayacak ve arkadaşları hayatlarına girecektir. Sosyalleşip grup içinde paylaşmayı ve talep etmeyi öğreneceği bu evrede, “oyun” kurmaya yönelik mobilya ve aksesuvarlarla onların hayal güçlerine destek olabilirsiniz. Siz de ailece Stylewood'a gelin, hem çocuğunuzun hayal dünyasındaki odayı yaratın, hem de birlikte keyif dolu bir gün geçirin.

BİZ KİMİZ ?

Stylewood, 2003 yılında 6.000 m²′si kapalı olmak üzere 10.000 m² alan üzerinde Türk-Alman ortaklı kurulmuştur. Ayancık Ahşap’ın 80 yıllık deneyimini Finger Joint teknolojisi ile birleştirerek doğal ahşap mobilya üreten markamız, dünyada gelişen trendleri yakından takip ederek kaliteli ve modern ürünler ortaya koymaktadır. Markamız tüm ahşap hammadde ihtiyacını Ayancık fabrikasından karşılamakta; Ayancık’ın en önemli potansiyeli olan doğal ormanlarından Alman tekniğiyle elde edilen ladin, çam ve kayın ağaçlarını kullanmaktadır...

ARA
GİT
YAZ