info@stylewood.net     ·        +90 212 675 20 30
  DİL SEÇİNİZ     ·       BLOG     ·       DUVAR KAĞITLARI     ·       İLETİŞİM

DİL SEÇİN

Paylaşımlarımız

Bebeklerde Yastık Kullanımı

 Bebeğin Uyku Ortamı Çok Önemli.

Yeni doğan bebek bakımı ileride doğacak sıkıntılı durumları önlemede önemli bir zamandır.Bu süreçte bebeklerin vücutlarındaki belli bölgeler henüz gelişmemiş olduğundan anne ve baba gözlemi ve yönlenditmesi önemli yer tutacaktır.Bu gibi konularda kulaktan dolma bilgileri kullanmak yerine işin uzmanından görüş almak her zaman öncelikli tercih olmalıdır.Bu hususta en önemli konulardan biri bebeklerin uyku ortamıdır.Uyku ortamına gerekli özenin gösterilmesi çok önem taşımaktadır.Yeni doğan bebeğin yaşamında uykunun öneamli bir yeri vardır.Bunun içinde gerekli uyku ortamının fiziksel koşullar sağlanarak kaliteli ve doğal hale getirilmelidir.

Bebeklerin Uyuduğu Zemin Düz Olmalıdır.

Yeni doğan bebeklerin uyuduğu zeminin düz olması ve etrafında tehlikeli bir materyallerin olmamasına önemle dikkat edilmesi gerekir.Belli durumlarda ise bebeğin başının gerekli yükseltiye konması olabilir.Örnek vermek gerekirse sağlık açısından mide reflüsü olan bir bebeklerde yatarken oluşabilecek reflü durumu için baş kısmının biraz yükseltmek gerekir.

24 Aya Kadar Yastık Kullanmayın.

2 yaşına kadar önem arz eden bir durum söz konusudur.Örnek olarak ani bebek ölümleri tehlikesi karşısında bebekler sırt üstü yatırılmalıdır.Boğulma tehlikesi göz önünde bulundurularak bebeklerde belli bir yaşa kadar yastık kullanılmamalıdır.Yeni doğanların boyun kısımlarının kısa olması bu gereksinimi engeller.Bir diğeri ise bebeğin omurilik ve boyun kaslarının gelişimi açısından da yastık kullanımı tercih edilmemelidir.

BİZ KİMİZ ?

Stylewood, 2003 yılında 6.000 m²′si kapalı olmak üzere 10.000 m² alan üzerinde Türk-Alman ortaklı kurulmuştur. Ayancık Ahşap’ın 80 yıllık deneyimini Finger Joint teknolojisi ile birleştirerek doğal ahşap mobilya üreten markamız, dünyada gelişen trendleri yakından takip ederek kaliteli ve modern ürünler ortaya koymaktadır. Markamız tüm ahşap hammadde ihtiyacını Ayancık fabrikasından karşılamakta; Ayancık’ın en önemli potansiyeli olan doğal ormanlarından Alman tekniğiyle elde edilen ladin, çam ve kayın ağaçlarını kullanmaktadır...

ARA
GİT
YAZ