EN
 

Genç Odası Planlaması. « GERİ


Çocuğunuzun yatak odasını planlarken işlev,güvenlik ve stili dengelemek önemlidir.Hemen odanın nasıl kullanılacağı hakkında düşünün.Aynı zamanda bir oyun odası ve çalışma görevi görecek mi?Sonunda iki kişilik oda haline gelme şansı var mı?

Mobilya ve aksesuarları seçerken çocuğunuzun en çok sevdiği aktiviteleri rehberiniz olsun.Okumak için bir sandalye ihtiyaçları olacak mı?Çıkarlarının büyüdükçe nasıl değişip büyüyebilecekleri faktörü.Planın büyümek,değiştirmek ve gelişmek için bol miktarda alan olmasına izin verdiğnden emin olun. 

                                      Oda Planı ve Mobilya Yerleşimi.

Genç odasına mobilyalarınızı seçerken önce tam olarak neye uyacağınızı ve odanın kolayca hareket edilebilir şekilde düzenleyeceğinizi belirtmek için bir oda planı çizin.Çekmecelerin açılması veya oda kapısının ne yöne doğru açılması için ne kadar alana ihtiyacınız olduğunu düşünmeyi unutmayın.

Mobilya yerleştirme işlemi genellikle yatağın yönü ile düzenlenir.Yataklar bir duvara veya bir köşeye yerleştirilir.Ancak oda büyükse yatak odanın ortasına yerleştirilir ve böylece dinamik bir his oluşturulur.Genç odası mobilyasının diğer parçalarının birbirine olan mesafeleri ayarlanılarak yerleştirmek odanın daha yaşanılabilir bir görünüme sahip olmasını sunar.