EN
 

Çocuk Odaları İçin Depolama İpuçları « GERİ


Akıllı depolama,çocuğunuzun yatak odası ve oyun alanlarını heran harekete geçirmeye hazır tutmanın anahtarıdır.Giyinmekten,okumaya,oyun oynamaktan ve elişleri projeleri yapmak için herşeyde çocuklarınızın eşyalarının nerede olduğunu bilmelerini kolaylıştırmak önemlidir.Böylece rutinin bir bölümünü üstlenebilecekleri bir bağımsızlık duygusu geliştirebilirler.

Çocuğunuzun alanları için depolama sistemleri tasarlarken göz önüne alınması gereken bir kaç nokta vardır.

*Açık ve Kapalı Dolaplar Kullanın.

Açık raflar renkli eşyaların odanın dekorunun bir parçası haline gelerek görünteleme alanını ikiye katlar.Ayrıca odayı daha açık ve ferah hissetmek için önemlidirler.

Daha az görsel çekiciliğe sahip olan eşyalar için kapalı depolama sistemleri daha kullanışlıdır.Kapalı depolamalarda çekmeceler ve dolaplar önem arzeder.

*Dolapların Yüksekliğine Dikkat Edin.

Çocuğunuzun yüksekliğinden dolayı kullandığı eşyalara ulaşamaması örneğin her gün okuması gereken kitapları ve oyuncaklarının yüksek bir yerde olması sıkıntı oluşturabilir.

*Renk ve Şekil ile Yaratıcı Olun.

Açık raflarda renkli tuval kovaları veya parlak sepetler oda temasını tamamlayarak şık ve fonksiyonel hale getirir.

*Taşınabilirliği Sağlayın.

Genellikle bir masa veya diğer çalışma alanlarına götürülecek yapı taşları,sanat malzemeleri gibi ögeler için taşınabilir kova veya kutuların çocukların etrafında dolaştırabileceğinden emin olun.

*Herşeyi Düzenli Tutun.

Depolama ve organizasyon mutlaka aynı şey değildir.Hem sizin hem de çocuklarınızın kullanması kolay sistemler ayarlayarak eşyalarını organize etmesini kolaylaştırın.