EN
 

Bebekler İçin Ne Tür Oyuncaklar Seçilmeli. « GERİ

Oyuncak kelimesi bebekler için bir anlam ifade etmez.Fiziksel güçleri kısıtlı olsada dokunabilir ve işitebilirler.Alınacak oyuncaklar da bu kriterlere uygun olmalıdır.

 Bebeğinizin Gelişimine Katkı Sağlayacak Oyuncaklar.

Yeni doğan bebeklerinize alacağınız oyuncakları seçerken onun gelişimine etki edecek ürünleri tercih etmeniz önemlidir.Zamanının çoğunu beşiğinde geçiren bebekler için bu ortamı mümkün olduğunca hoş bir konuma getirmelisiniz.Genellikle belli şekiller bebekler için daha enterasan gelmektedir.Sade renklerden oluşan bir bebek yatağını hayvan figürleri ve diğer şekiller içeren yastıklarla dizayn etmek yeni doğannın çok ilgisini çekecektir.

Çoğu ebeveynler beşiğin üzerine sallanan ve dönen oyuncaklar koyarlar.Bunlar çeşitli şekillerde olabilir.Bu tür oyuncakların bebeklerin görüş açısını dikkate alınarak yerleştirmemiz gerekir.Bazı oyuncakların ise çeşitli ses çıkarmaları bebeklerin nesnelere olan ilgisini artıtrır ve neşelendirir.

Kısaca yeni doğanlar için oluşturacağınız odanın bebeğinizin gelişimine yarar sağlıyacak oyuncaklarla süslenmesi ileriki yaşlarda sizin için fayda sağlayacaktır.